Gratis

Zatroszcz się o pszczoły

Do każdego zamówienia GRATIS dla ogrodowych i balkonowych zapylaczy – mieszanka nasion kosmosów o kwiatach pojedynczych, pełnych i półpełnych  z odmian Seashells, Double Click Bicolor, Double Click Cranberries, Peppermint Rock, Sweet Kisses, Candystripe, Fizzy, Velouette i Vega – wszystkie w odcieniach bieli i różu.

JAK SIAĆ?

Wysiew na rozsadę do doniczek pod koniec marca – nasiona bardzo delikatnie przysypujemy ziemią, warstwa nie powinna mieć więcej niż kilka milimetrów, albo siejemy wprost do gruntu w połowie kwietnia – nasiona lekko przegrabiamy i podlewamy. Zbyt gęste wschody rozsadzamy w inne miejsca ogrodu.
Kosmos wschodzi przez 7-14 dni w optymalnej temperaturze 20-22⁰C.

UPRAWA I NAWOŻENIE

Kosmos w słonecznym miejscu pięknie uprawia się sam i jest odporny na zaniedbania – nie podlewamy, chyba że nie padało już ponad tydzień, a przede wszystkim nie nawozimy – kosmosy lubią alkaliczne, słabe, mało żyzne i przepuszczalne podłoże. Jedyne czego może od nas wymagać to palikowania – wysokie pędy rośliny pokładają się po deszczach.

Raz na tydzień ścinamy przekwitłe kwiaty, część pozostawiamy do pozyskania nasion.

Roślina kwitnie od końca czerwca/początku lipca aż do pierwszych przymrozków. Kwiaty świetnie nadają się do wazonu.

Shopping Basket

Sklep powstał dla osób zebranych wokół mojego konta na instagramie @karointhegarden i jest przeznaczony z pierwszeństwem dla nich, dlatego też nie jest otwarty przez cały rok i nie umożliwiam zakupów osobom z zewnątrz w dowolnym terminie.
Sklep najczęściej czynny jest tylko przez 2 godziny jednego dnia miesiąca, wybieranego przez moich Klientów na Instagramie.
Dlaczego? Bo sprzedaż w nim działa na zasadzie działalności nierejestrowanej i kwota przychodu dopuszczona przy takiej działalności pokrywana jest przez moich Klientów w maksymalnie 1h. Następnie sklep znowu uruchamiany jest na kilka godzin wybranego dnia kolejnego miesiąca i tak aż do kwietnia. W sezonie ogrodowym (maj-październik) sprzedaży nie prowadzę.

Informacja o otwarciu  – jak zawsze na instagramie.